Kategoriler
Genel

MÜKEMMEL BİR VÜCUT BAKIM KREMİ 👍👏👏😊

ERSAĞ Shea Butter ve Argan Yağlı Vücut Bakım Kremi

Shea Yağı Nedir, Faydaları ve Kullanım Alanları

Shea yağı cildin ihtiyacı olan pek çok vitamini içinde barındırır. A, D, E ve F vitaminleri yönüyle oldukça zengindir.
Shea Butter – Shea Yağı ( Karite Yağı) (100 ml)
Shea yağı (karite yağı), Karite (shea) ağacının fıstığa benzer meyvesinden elde edilen oda sıcaklığında katı halde olan bir yağdır. Karite ağacı, tropikal bir Afrika ağacıdır ve bu ağacın boyu 12,5 ile 25 metre arası uzayabilmektedir. Bu ağaç ceviz büyüklüğünde meyveler vermektedir.

Ağacın meyve verebilmesi için ortalama 25 yıl gerekmektedir ve karite ağacının ortalama ömrü 250 senedir. Aynı zamanda yetiştiriciliği yapılmamakta, doğada kendiliğinden yetiştirilmektedir. Afrikada özellikle Gana ve Burkina Faso gibi ülkelerde genellikle kadınlar tarafından toplanarak işlenir. Karite meyvesi ağaçlardan toplandıktan sonra yemişleri kurutulur ve bu yemişleri ince kıvamda bir macun haline getirmek için öğütüldükten sonra oluşan macun Karite Yağı (shea yağı) haline gelmektedir.

İşte karşınızda cilde ve saça iyi gelen karite ağacının faydaları.
Shea yağının özellikle cilde çok faydası vardır. Cildin yumuşak ve elastiki bir görünüm kazanmasını sağlar. Ciltte koruyucu bir tabaka oluşturur ve cildin nem dengesini sağlar.

Shea yağı cilt tarafından çok hızlı emilir. Shea yağı ultraviyole güneş ışınlarına karşı doğal bir güneş koruyucudur SPF3 civarında bir koruma sağlar. Shea yağı cildin ihtiyacı olan pek çok vitamini içinde barındırır. A, D, E ve F vitaminleri yönüyle oldukça zengindir. A ve D vitaminleri cildinizi canlandırır E vitamini ise cildinizi yeniler. F vitamininin ise cildi sıkılaştırıcı özelliği vardır.

Özellikleri:

✔ Nemlendirir.
✔ Antienflamatuar özellikleri vardır.
✔ Shea yağının yara izlerini, egzemaları, yanıkları, çeşitli döküntüleri, sivilceyi, kuru deriyi, cilt lekelerini, çatlakları,kırışıklıkları ve sedef hastalığında tahrişi azaltıcı özelliği vardır.
Shea yağı doğal bir güneşten koruyucudur.
✔ Koruyuculuk düzeyi değişebilmekle beraber SPF 3 civarındadır.
✔ Shea yağı ciltte yağlı bir his bırakmadan kolaylıkla emilir.
.
#ersağ #losyon (Dinar, Afyonkarahisar, Turkey)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir