Kategoriler
Genel

İŞİNDE BAŞARILI OLMANIN SIRRI NEDİR?
İnsanlar istemedikleri işlerde çalışıyor ve bu işleri de kaybetmekten korkuyorlar. “Sevmediğim halde neden bu işi yapmaya devam ediyorum” diye kendilerine sormuyorlar. Neyi sevdiklerini veya neyi sevmediklerini araştırmıyorlar. Tutku duymadıkları işlerde çalıştıkları için de ne mutlu olabiliyorlar ne de başarılı…

Allah her birimize iyi olduğumuz bir şeyler bahşetmiştir. Herkes bir konuda iyidir. O bizim özel yeteneğimizdir. Onunla doğarız ve onu değiştiremeyiz.

Şimdi ilk işiniz şu olsun; yapmaktan kesinlikle hoşlandığınız şeyleri bulup çıkarın. İyi olduğunuz konuyu belirleyin ve yeteneğinizi keşfedin. Yeteneğinizi önemseyin. Yeteneğin sadece sanatçılara (ressamlara, heykeltıraşlara) özgü olduğunu düşünmeyin. Şartlar ne olursa olsun, tüm engellere rağmen tutkunuzu takip edin. Eyleme geçin ve yeteneğinizi kariyere dönüştürün. Böylece tutku duyduğunuz bir işe sahip olacaksınız. Bütün gününüzü sevdiğiniz bir şeyi yaparak geçireceksiniz. Bundan daha güzel ne olabilir ki!

Şimdi sizlere bir ödev veriyorum, alın elinize kâğıdı kalemi ve aşağıda sorduğum soruları cevaplamaya başlayın:
– Çalışmak dünyadan kaldırılsaydı nasıl bir insan olmak isterdiniz? Bunu yazın.
– “Bütün gün sevdiğiniz bir şeyi yaparak geçireceksiniz” dense ne yapardınız? Bunu yazın.
– Herkes bir konuda iyidir. Sizin iyi olduğunuz konu nedir? Bunu yazın.
– Hayatta yapmaktan en çok hoşlandığınız 3 şey nedir? Bunu yazın.
Yazdıklarınızın üzerinde çok iyi düşünün. Ancak sadece aklınızla değil, kalbinizle de düşünün. Bir insanın şevki aklından değil, kalbinden kaynaklanır. Sonra da başarılı insanların yaptığı gibi, yüreğinizin götürdüğü yere gitmekten korkmayın!

Parasal güvenceden önce, tutkuyla bağlanacağınız bir iş bulun kendinize. O zaman zaten para ve güvence kendiliğinden gelecektir. Gerçek güvence, sahip olduğunuz yetenekleriniz ve işinizi sevmenin getirdiği üretkenliğinizdir. Araştırmalar, sevdiği işi yapan kişilerin, sevmediği işleri sırf para için yapan insanlardan çok daha fazla para kazandıklarını kanıtlıyor.

#Başarı #Motivasyon
#NetWorkMarketing
#Kariyer #Liderlik
#CantenKaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir