Kategoriler
Genel

・・・
Çamaşır tozlarıda,çamaşır sıvılarıda bizlere, sevdiklerimize zarar vermekte. Annelerin sağlığı , bebeklerinin , çocuklarının sağlığı için, bu hepimizin artık boynunun borcu.. Dünyamız kirleniyor, hastalıklar çeşit çeşit çığ gibi geliyor. Her aile de astım, alerji, egzama grip gibi yayılıyor.
Çok sevdiğimiz , hiç konduramayacağımız sevdiklerimizin kanser haberleri, çocuklarımızın erken ergenlik haberleri ile yıkılıyoruz maalesef… Gelelim konumuza; Kadınlar, kullandığı temizlik maddeleri sebebiyle 55 binin üzerinde zararlı kimyasala maruz kalıyor. İçlerinde kanser yapan da var, sinir sistemini bozan da, hormonları taklit eden de…. Teknolojideki her bir gelişme, hayatımızı kolaylaştırırken bize zarar veriyor. Tuz ruhundan sıvı deterjanlara, yumuşatıcılardan parlatıcılara kadar pek çok ürün market raflarını süslüyor. Çok değil 50 yıl önce evler toz kaldıran süpürgelerle temizlenip, çamaşırlar küllü, çivitli, sodalı sularda yıkanıyordu.
Zeminleri temizleyip parlatmak için Arap sabunları kullanılıyordu. Şimdi onların yerini kimyasal ürünler almış durumda.
Havlularınızın yumuşacık mı olmasını istiyorsunuz? Kolayı var elbette. Satın alacağınız bir yumuşatıcı işinizi görüyor. Beyazların daha beyaz, renklilerin daha parlak görünmesini mi istiyorsunuz? Yeni formüllü bir deterjanı çamaşır makinenizde kullanmanız kâfi. “Sararan bardakları, çatal kaşık takımlarını nasıl parlatabilirim?” diye de üzülmeyin. Onun da çaresi var. Makinenizin özel bölümüne ekleyeceğiniz parlatıcıyla bulaşıklarınız artık daha ışıl ışıl.
Peki, bu maddelerin sinsice hayatımızı zehir ettiğini, bedenimizi, suyu, toprağı, doğal ortamları, havayı yavaş yavaş kirlettiğini biliyor musunuz?
Ya kanserojen etkiye sahip olduklarını? Cilt hastalıklarına, ağız, mide, boğaz iltihabına sebep olduklarını, sinir sistemini tahrip ettiklerini?
Deterjanlar 26 sanıyede vucudumuzun tüm organlarına geçiyor! Ve Ev hanımları %54 daha fazla kanser riski altında, tabii temizlik yapılan evde yaşayan çocuklarda…

Ücretsiz üyelik için
Eğer #Ersağ üyesi değilseniz sizi bilgilendirmek isteriz.
📧 ersagevimde@gmail.com
DM
📲 0850 466 1 980
#ErsağTürkiye, #ErsağAzerbaycan ve #ErsağRusya: https://tr.im/ErsagEvimde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir