Kategoriler
Genel

VERTİGO NEDİR?

Vertigo ani, ciddi bir baş dönmesi ve mide bulantısına neden olan bir durumdur. Her şey normal seyrinde giderken bir dakika içinde aniden meydana gelir ve kişinin genel çevresi şiddetle dönmeye başlar. Bu ani değişiklik sırasında açıkçası gözlemlenen durum, sık sık denge kaybı, öğürme ve yorgunluk gibi belirtilerdir. Vertigo atağına maruz kalan kişiler, bu durum geçene kadar önemli ölçüde ve uzunca bir süre kendi ayakları üzerinde durmak için güvensizlik yaşar. Büyük vertigo atakları yaşayan hastalar bu durumda ayaklarının üzerinde duramayacak kadar ciddi baş dönmesi yaşar. Vertigo atakları sırasındaki baş dönmesi, normal baş dönmesi ile çok benziyor olmasına karşı yine de vertigo rahatsızlığının bir göstergesi olduğu söylenebilir.

Vertigoya yararlı bitkiler: Ginko biloba

Ginko Biloba ağacının sayısız faydalarının arasında vertigo kaynaklı baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı ve diğer semptomlarını hafifletmek için de etkileri vardır. Gingko Biloba baş dönmesi için mücadele ederken iç kulak içindeki dengeyi sağlar ve beyne kan akışını destekler. Bu tedavi sırasında daha yararlı olması bakımından hastalar için Ginko Biloba tablet kullanılabilir.

******************************************

Not
Kan inceltici ilaç veya düzenli olarak aspirin kullananlar ginkgo biloba kullanmaya başlamadan önce doktorlarına danışmalı. –

Eğer Ersağ üyesi değilseniz sizi bilgilendirmek isteriz.

Ersağ Türkiye ve Azerbaycan: https://tr.im/ErsagEvimde

Ersağ Kıbrıs: http://www.ersagkibris.com.tr/account.asp?mod=myaccount&sub=edit&action=register2&red=&sponsor=598134

Ersağ Avrupa https://tr.im/ErsagAvrupa

Ersağ Belçika: http://www.ersagglobal.be/account.asp?mod=myaccount&sub=edit&action=register2&red=&sponsor=598134

Ersağ Avusturya: http://www.ersagglobal.at/account.asp?mod=myaccount&sub=edit&action=register2&red=&sponsor=598134

linklerinden size uygun ülkeyi seçerek üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir