Kategoriler
Genel

Çörekotu yağını yüzde yüz saf, ilk sıkım ve soğuk sıkım olarak tercih edin. BAKANLIKTAN ONAYLI ÜRÜNLERİ KULLANMAYI TERCİH EDİN SAĞLIĞINIZ İÇİN…
ÇÖREK OTU YAĞININ ZAYIFLATMA ETKİSİNİ ŞU ŞEKİLDE GÖSTERDİĞİ DÜŞÜNÜLMEKTEDİR..
1.İştahı kapatarak,
2.Karaciğeri temizleyerek sindirimi hızlandırarak.
3.Lubricant (yağlayıcı) özelliği ile bağırsakları kaygan hale getirerek, yani müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlayarak.
100 g Çörek Otunda
Kalori (kcal) 344
Toplam yağ 15 g
Kolesterol 0 mg
Sodyum88 mg
Potasyum1.694 mg
Karbonhidrat 52 g
Diyet Lifi40 g
Protein16 g
A Vitamini 135 IU C Vitamini 21 mg
Kalsiyum 1.196 mg Demir 18,5 mg
D Vitamini 0 IU B6 Vitamini 0,5 mg
B12 vitamini 0 µg Magnezyum 385 mg…
ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI ?
Astım : Belkide en önemli faydalarından biri astım için bir ilaç niteliğindedir. Hatta astım rahatsızlığınız varsa ilaç yerine doğal olan çörek otu yağı tüketmenizi tavsiye ediyoruz ve özellikle göğüs kısımlarına yağı sürmeniz astım üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkaracaktır.
Yüksek Tansiyon:.Düşük miktarda bile tüketilen çörek otu yüksek tansiyonu düzeltmekte aynı zamanda idrar sökücü olarak da etki göstermektedir.
Parkinson Hastalığı : Parkison kısaca titreme hastalığıdır.Özellikle ileri yaşlarda ellerde ve parmaklarda görülen titremelerdir.Çörek otunun bu hastalık üzerinde olumlu etkilerini rastlanmıştır.Bu çalışma Neuroscience Letters’da yayınlanmıştır.
Meme Kanseri : Amerika’da yapılan araştırmalar sonucundan kanserli hücreleri yavaşlattığı ve yok ettiği ıspatlanmıştır.
Radyasyon Üzerinde Etkileri : Çörek otu içerisindeki thymoquinone maddesi sayesinde radyasyon hasarlarını en aza indirdiği tespit edilmiştir. Özellikle radyoaktif ortamlarda fazlasıyla zaman geçirenler için en doğal rasyasyon tedavilerinden biridir.Aynı zamanda İran Meşhed Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan çalışmalar sonucunda radyasyonla birlikte diğer kimyasal maddelerin vücutla irtibatı durumunda çörek otunun kimyasalın etkilerini en aza indirdiği tespit edilmiştir.

#ersag #ersağ

Ücretsiz üyelik için:
DM
veya
https://tr.im/ErsagEvimde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir